Тростянецька Філія №4
І-ІІ ступенів
ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3

Пн, 06.04.2020, 00:50
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Файли
Нормативно-правова база [3]
Плани роботи [3]
З досвіду роботи [6]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Як говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19)?

8 порад, які допоможуть заспокоїти та захистити дітей

Нині, коли ви так багато чуєте про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19), легко відчути інформаційне перенасичення. Якщо і ваші діти відчувають тривогу, це також зрозуміло. Дітям може бути важко усвідомити те, що вони бачать в Інтернеті або по телевізору (або чують від інших людей), тому вони можуть бути особливо вразливими до відчуття тривоги, стресу і смутку. Але відкрите обговорення з вашими дітьми та підтримка з вашого боку може допомогти їм зрозуміти ситуацію, робити правильні дії та навіть зробити позитивний внесок для інших.

 

1.  Ставте відкриті запитання та слухайте

Почніть із того, щоб запропонувати дитині поговорити про цю проблему. Дізнайтеся, що саме діти вже знають, і дозвольте їм визначати напрямок розмови.  Якщо діти ще маленькі та не чули про спалах, можливо, вам не потрібно буде піднімати це питання – просто скористайтеся можливістю нагадати їм про хороші гігієнічні практики, не створюючи нових побоювань.

Переконайтеся, що ви перебуваєте в безпечному середовищі, і дозвольте дитині говорити без обмежень. Допомогти почати розмову можуть малювання, розповіді та інші види діяльності.

Найголовніше – не мінімізуйте і не уникайте їхніх побоювань. Визнавайте почуття дітей та запевняйте їх, що за ці речі природно відчувати страх. Покажіть, що ви слухаєте їх, приділяючи їм всю свою увагу, і дайте їм усвідомити, що вони можуть поговорити з вами та своїми вчителями, коли захочуть.

 

2.  Будьте чесні: поясніть правду словами, зрозумілими для дітей

Діти мають право на правдиву інформацію про те, що відбувається у світі, але дорослі також несуть відповідальність за те, щоб захистити їх від стресу. Використовуйте мову, відповідну віку, спостерігайте за їх реакцією та будьте чутливі до рівня їхньої тривоги.

Якщо ви не можете відповісти на їх питання, не намагайтесь вигадати правильну відповідь. Використовуйте це як можливість разом вивчити інформацію. Чудовими джерелами інформації є веб-сайти міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров’я. Поясніть, що деяка інформація в Інтернеті не є точною і краще довіряти експертам.

 

3. Покажіть їм, як захистити себе та своїх друзів

Один з найкращих способів уберегти дітей від коронавірусу та інших захворювань – це просто заохочувати їх регулярно мити руки. Це не повинно бути страшною розмовою. Співайте разом з The Wiggles або виконайте цей танок, щоб зробити навчання цікавим.

Ви також можете показати дітям, як прикривати обличчя під час кашлю чи чхання згином ліктя, пояснити, що краще не перебувати надто близько до людей, у яких є ці симптоми, і попросити їх говорити вам, якщо вони починають відчувати, що у них лихоманка, кашель або ускладнене дихання.

 

4. Запевніть їх, що все буде добре

Коли ми бачимо безліч хвилюючих сюжетів на телебаченні чи в Інтернеті, іноді може здаватися, що криза нас оточила. Діти можуть не розрізняти зображення на екрані та особисту реальність навколо себе. Вони можуть вірити, що їм загрожує небезпека. Ви можете допомогти своїм дітям впоратися зі стресом, створивши для них можливість пограти і відпочити, коли є така нагода. Дотримуйтесь регулярних процедур і розкладу, наскільки це можливо, особливо перед сном, або допомагайте створювати новий розклад у нових умовах.

Якщо у вашому районі спалах захворювання, нагадайте своїм дітям, що вони, ймовірно, не підхоплять інфекцію, що більшість людей, які мають коронавірус, не хворіють сильно, і що багато дорослих наполегливо працюють над тим, щоб зберегти вашу сім’ю.

Якщо ваша дитина почуває себе погано, поясніть, що їй доведеться залишитися вдома або в лікарні, оскільки це безпечніше для неї та її друзів. Скажіть їй, що ви знаєте, що часом це важко (можливо, страшно чи навіть нудно), але дотримання правил допоможе зберегти всіх у безпеці.

 

5. Перевірте, чи не відчувають вони стигму та чи вони її не поширюють

Спалах коронавірусу приніс численні повідомлення про расову дискримінацію у всьому світі, тому важливо переконатися, що ваші діти ані зазнають булінгу, ані сприяють йому.

Поясніть дітям, що коронавірус не має нічого спільного з тим, як хтось виглядає, звідки походить чи якою мовою говорить. Якщо дітей обзивають або знущаються над ними в школі, вони мають відчувати, що можуть безпечно розповісти про це дорослим, яким вони довіряють.

Нагадайте своїм дітям, що кожен і кожна має право бути в безпеці в школі. Знущання – це завжди неправильно, і всі ми повинні робити все можливе, щоб добре ставитися та підтримувати один одного.

 

6. Шукайте помічників

Дітям важливо знати, що люди допомагають один одному добрими вчинками.

Поділіться, зокрема, історіями медичних працівників, вчених і молодих людей, які працюють над тим, щоб зупинити спалах та зберегти громади в безпеці. Якщо діти знають, що співчутливі люди вживають дій на їх захист, це може їх заспокоїти.

 

7. Дбайте про себе

Ви зможете краще допомогти своїм дітям, якщо і самі будете піклуватися про себе. Діти бачать, як ви реагуєте на новини. Тому для них важливо розуміти, що ви спокійні та не панікуєте.

Якщо ви відчуваєте занепокоєння або засмучені, знайдіть час для себе і зверніться до інших родин, друзів та людей у ​​вашій громаді, яким ви довіряєте. Приділіть трохи часу заняттям, які допоможуть вам розслабитися та відновити сили.

 

8. Обережно закінчуйте розмови

Важливо знати, що ми не залишаємо дітей у біді. Коли ваша розмова завершується, спробуйте оцінити рівень тривожності дітей: спостерігайте за їхньою мовою тіла, оцінюйте, чи використовують вони звичайний тон голосу, і дивіться, як вони дихають.

Нагадайте своїм дітям, що вони можуть у будь-який час поговорити з вами на будь-які інші теми, в тому числі складні. Нагадуйте їм, що ви піклуєтесь про них, що ви слухаєте їх, і що вони можуть звернутися до вас, коли відчувають стурбованість.

 

 

Для всіх важливо бути почутими. Ми можемо не говорити про щось прямо, але намагаємося натякнути у контексті про речі, які нас турбують.

Дітям не менш потрібно, щоб їх чули дорослі. Не має значення у якому віці. Головне, щоб дорослі прислуховувались до них та звертали увагу на речі, які з першого погляду здаються дрібницями.

☎️ В свою чергу нагадуємо, що кожного та кожну готові почути консультанти та консультантки Національної дитячої «гарячої» лінії, яка працює у будні з 12:00 по 16:00 за номером 116 111 (безкоштовно з мобільних) та 0 800 500 225 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних).

Не обмежуйте дітей в часі з ґаджетами, краще навчіть їх правильно ними користуватися

Дорослі часто не дозволяють дітям проводити в інтернеті більше пари годин. Проте дослідження говорять, що це може суттєво вплинути на аналітичне мислення дітей в майбутньому.

Сьогодні світ сповнений фейкньюз, яскравим контентом на різні теми, медіа на будь-який смак тощо. Не дивно, чому батьки не хочуть, щоб їхні діти довго стирчали в мережі. Проте чи не робимо ми гірше такими обмеженнями? Якщо дитина не буде орієнтуватися в мережевому просторі, їй буде важко конкурувати з одногрупниками в університеті, наприклад, коли вміння шукати щось в інтернеті виходить на перший план. Якщо лише обмежувати, а не пояснювати принципи, дитина буде самостійно досліджувати інтернет. Й вона легко зможе стикнутися з поганими людьми, шахраями тощо. І вона не піде до батьків за допомогою в більшості випадків, бо буде боятися – батьки забороняли, а я зробила/зробив все одно. Без медіаграмотності фейки зможуть ширитися соціумом та заміщувати собою реальність. Ми вже живемо, на жаль, в такому світі – згадайте тільки феномен фейкньюз в президентській кампанії в США 2016 року.

Набагато важливіше не обмежувати, а навчити користуватися дитину ґаджетами та інтернетом. І тут на перший план виходить медіаграмотність.

Зробіть кожен крок дитини освітнім

Дитина буде стикатися в інтернеті з усім, від цього ніяк не втекти. Проте ви можете з будь-якої ситуації зробити урок.

Банерна реклама вискакує звідусіль? Навчіть дитину контролювати рекламу, що їй показують. Гугл, наприклад, чудово реагує на скарги та побажання щодо реклами.

Який чоловік настирливо хоче додатися в друзі та пише повідомлення вашій дитині? Розкажіть про приватність в інтернеті, про небезпеку секстингу та сталкерства.

Не викладайте фотографії з вашою дитиною в інтернеті без її схвалення. Зрозумійте, дитина – це не ваша річ. Це особистість, й вона так само має право вирішувати хоче вона, щоб її світлину бачили інші люди чи ні. Розкажіть про цей принцип дитині – це ще один крок до розуміння конфіденційності в інтернеті.

Стежте за соціальними мережами ваших дітей

По-перше, стежити не означає підбирати паролі від сторінки вашої дитини чи входити в її акаунт без дозволу.

Заведіть собі особисті сторінки в тих соціальних мережах, де зареєстрована ваша дитина. Їй, скоріш за все, не дуже це сподобається, але так ви зможете бачити її соціальне життя.

Не коментуйте зайвий раз світлини чи дописи своєї дитини – повірте, вона буде почуватися дуже незручно, якщо під кожною світлиною будуть коментарі від батьків: «Яка/який ти в нас чудова/ий».

Медіагігієна

На жаль, люди зараз погано відрізняють фейки від справжньої інформації. Це не дивно – індустрія створення псевдоновин розвивається дуже швидко. Тому найголовніша медіанавичка в наш час – це вміти перевіряти інформацію.

Спочатку навчіться цього самі! Чи повірте ви в такі заголовки «Психічно хворих та туберкульозників з 1 квітня відпустять з диспансерів», «Пенсіонери лягають в лікарні, аби наїстися на халяву», - нардеп», «Шахраї розсилають повідомлення від банку, а потім списують всі гроші»? Звісно, це маячня. А знаєте, де перевіряти інформацію? На офіційних джерелах, й тільки так.

Навчіться ставитися критично до тієї інформації, що потрапляє до вас та вчіть цьому дітей!

Звісно, не легко йти за цими порадами – вони відбирають багато часу та потребують від дорослих обізнаності та критичного мислення. Та вибору у нас особливого немає. Наше цифрове життя навряд чи стане простішим. Й нам конче необхідно вчитися відшукувати правдиву інформацію та не губитися в цьому шаленому онлайн-просторі.

Засоби батьківського контролю

Посібник для батьків "Безпека в інтернеті"

Виявлення у соціальних мережах небезпечних груп,

в яких дітей доводять до самогубства

Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

Подібні суїцидальні спільноти називаються «Синий кит», «Тихий дом», «Разбуди меня в 4:20». Відтак у всіх членів спільнот на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Працюють дані спільноти наступним чином.

Для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.

Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

Всього дається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).

Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

 

Нижче наведено список ознак, за якими батьки можуть зрозуміти, чи знаходиться їх дитина в подібній групі смерті. Насправді їх, звичайно, набагато більше. Пропонуємо основні.

1. Підліток весь час хоче спати, хоча лягає вчасно.

2. Ви помічаєте, що він був активний у соціальних мережах у 4-6 годин ранку.

3. Підліток перестає нормально харчуватися. Запевняє, що він «товстий».

4. Весь час малює метеликів і китів.

5. З кухні раптом пропадає ніж.

6. На руках вашої дитини з’являються порізи.

7. На руках і ногах підлітка з’являються малюнки у вигляді шрамів.

8. У списку його контактів в Skype виникають невідомі вам люди з «фашистськими» прізвищами на кшталт «Рейх».

9. Ваша дитина захоплюється розгадуванням сатанинської символіки.

10. На особистій сторінці «ВКонтакте» підліток викладає «суїцидальний» контент.

Щоб попередити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:

– приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

– перевіряти шкіряні покрови дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;

– перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;

– звертати увагу на коло спілкування дитини;

– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

– обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

При виявленні зазначених груп самостійно необхідно негайно повідомити кіберполіцію (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звернутися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу, або електронною адресою, за якою можна звернутися, щоб заблокувати «суїцидальну групу» (fag@cybercrim.gov.ua)

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Фотоальбом
Copyright MyCorp © 2020